طرز تهیه براونی باقلوا

طرز تهیه براونی باقلوا :

مواد لازم :

مایه برانی :

کره بدون نمک 4/3 فنجان

شکلات تخته ای نیمه شیرین4 انس یا 114گرم

شکر قنادی/ دانه ریز 2 فنجان

تخم مرغ 4 عدد بزرگ

وانیل 1 قاشق چای خوری

آرد همه منظوره 1 فنجان

دارچین 2 قاشق چای خوری

گردوی خرد شده 2 فنجان

مایه باقلوا:

خمیر فیلو آماده 1 بسته 14-18 ورق

کره بدون نمک (ذوب شده) 1 فنجان

عسل 1 و 2/1 فنجان

 

طرز تهیه براونی باقلوا:

 

فر را با درجه حرارت 350F /180C گرم کنید.

مایه برانی : کره و شکلات تخته ای را در کاسه پیرکسی به مدت 2 دقیقه در مایکروویو قرار دهید و مذاب کنید و هر 30ثانیه هم بزنید و بعد بگذارید تا خنک شود قبل از اینکه شکر را اضافه کنید.در ادامه تخم مرغ و وانیل را تا زمانی که خوب ترکیب شوند هم بزنید .آرد و دارچین را نیز اضافه کنید بعد 1 فنجان از گردوی خرد شده را اضافه کنید مایه را ترکیب کنید و کنار بگذارید.

خمیر فیلو را به اندازه ظرف 20*30 سانتی متری خود اندازه کنید و اضافه خمیر را با چاقوی تیزی ببرید .و خمیر فیلو را تا زمانی که مایه برانی را آماده می کنید با پارچه تمیزی بپوشانید.

حالا 1 فنجان کره را در کاسه پیرکسی در مایکروویو ذوب کنید بعد با قلمو کف و اطراف قالب را چرب کنید .حالا یک ورق از خمیر فیلو را در ظرف پهن کنید و و روی آن را با کره برس بزنید و این کار را با 6 ورق دیگر از خمیر فیلو ادامه دهید و به همین روش در هر لایه خمیر را با کره چرب کنید.

حالا از مایه برانی به آرامی روی 7 لایه خمیر فیلو قرا ر دهید و خوب پخش کنید دوباره 6 لایه از خمیر را روی مایه برانی قرار دهید و همان روش چرب کردن با کره را در هر لایه تکرار کنید در ادامه از مایه برانی باقی مانده روی خمیر های لایه وسط قرار دهید.

در بالای لایه دوم از مایه برانی از خمیر های فیلوی باقی مانده قرار دهید و باز هر لایه را حتما کره بمالید بعد با چاقوی تیزی باقلوای نپخته را به 24 قسمت برش دهید و با بقیه کره آب شده باز برس بزنید و 2/1 فنجان گردوی خرد شده را روی آن بریزید .

به مدت 30-350دقیقه باقلوا را بپزید تا طلایی شود و حالت تردی پیدا کند.

باقلوا را از فر خارج نمایید و با 1 فنجان عسل به آن شیره دهید باقلوا ها را 3 ساعت بگذارید تا بمانند و موقع سرو هم باز 2/1 فنجان عسل را به آن اضافه کنید.

 

 


نوش جان

منبع :www.goldmedalflour.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *